Operace

Pokud je zapotřebí operační výkon, indikujeme a provádíme i tzv. „klasické operace” a provádíme je celkové či spinální anestesii v prostorách moderních klimatizovaných operačních sálů chirurgického oddělení nemocnice v Městci Králové. Pro pacienty jsou k dispozici pokoje s WC a sprchami s nadstandardním vybavením.

V důsledku nových smluv se zdravotními pojišťovnami od září roku 2016 prošlo chirurgické oddělení změnou režimu, který se nejčastěji nazývá ‚jednodenní chirurgie‘. Prakticky to znamená, že se zkracuje doba pobytu pacienta v nemocnici na co nejkratší dobu, která je nejčastěji 1-3 dny. Domníváme se, že pro naše pacienty se jedná spíše o změnu k lepšímu. Vždy jsme se snažili, aby se pacienti po našich výkonech dostali domů co nejdříve od operace.

Od roku 2002 provádíme také operace metodou podle Longa. Tato metoda je vhodná pro některé pacienty s pokročilejšími stadii hemorhoidálního onemocnění, především pokud dochází k volnému posunu sliznice konečníku. Tato operace vyžaduje použití jednorázového nástroje tzv. „stapleru“ a není hrazena zdravotní pojišťovnou.

Právě s ohledem na krátkou dobu hojení volíme v případě pokročilých stadií hemorhoidálních onemocnění nejčastěji způsob operování tzv. harmonickým skalpelem dle Langenbecka, s kterou máme velmi dobré výsledky.

Od konce roku 2022 máme k dispozici také operační laser k řešení píštělí, hemorhoidů a pilonidálních sinů.

Využíváme nejmodernější možné způsoby, které dnes medicína umožňuje.