Operace

Pokud je zapotřebí operační výkon, indikujeme a provádíme i tzv. „klasické operace” a provádíme je celkové či spinální anestesii v prostorách moderních klimatizovaných operačních sálů chirurgického oddělení nemocnice v Městci Králové. Pro pacienty jsou k dispozici pokoje s WC a sprchami s nadstandardním vybavením.

V důsledku nových smluv se zdravotními pojišťovnami od září roku 2016 prošlo chirurgické oddělení změnou režimu, který se nejčastěji nazývá ‚jednodenní chirurgie‘. Prakticky to znamená, že se zkracuje doba pobytu pacienta v nemocnici na co nejkratší dobu, která je nejčastěji 1-3 dny. Domníváme se, že pro naše pacienty se jedná spíše o změnu k lepšímu. Vždy jsme se snažili, aby se pacienti po našich výkonech dostali domů co nejdříve od operace.

Právě s ohledem na krátkou dobu hojení volíme nejčastěji způsob operování tzv. harmonickým skalpelem dle Langenbecka, s kterou máme velmi dobré výsledky.

Od roku 2002 provádíme také operace metodou podle Longa. Tato metoda je vhodná pro některé pacienty s pokročilejšími stadii hemorhoidálního onemocnění, především pokud dochází k volnému posunu sliznice konečníku. Tato operace vyžaduje použití jednorázového nástroje tzv. „stapleru“ a není hrazena zdravotní pojišťovnou.

Poskytujeme nejmodernější možné způsoby, které dnes medicína umožňuje.